Menu
2022-09-07

Jeszcze o Rodzinie 12 Apostołów

Pamiętacie rodzinę naszych kenijskich sąsiadów – żyjących w trudnych warunkach, bez perspektyw, bez nadziei..., nie mogliśmy pozostać obojętni. Najpierw uregulowaliśmy opłaty szkolne za wszystkie dzieci uczące się w naszej szkole, pomogliśmy najstarszemu synowi, który uczy się w Nairobi dzięki rządowemu stypendium, musi jednak ponosić koszty choćby transportu, czy zakupu rzeczy osobistych. Jeśli pamiętacie jest to wielodzietna rodzina, gdzie każde z dzieci wyróżnia się ponadprzeciętną inteligencją i bardzo dużą kulturą osobistą.

Udało nam się zebrać środki na doraźne potrzeby, udało się również znaleźć jeszcze jedną osobę, która zadeklarowała comiesięczne wsparcie w ramach naszego programu pomocowego (6.000 szylingow)....

Ale najlepsza informacja jest taka, że mamy ziemię i cześć środków na budowę domu dla rodziny. Jest to tym istotniejsze, że właśnie klika dni temu zostali przepędzeni z ziemi, na której mieszkali przez ostatnie 20 lat, a ich dotychczasowy, lichy dom został mocno uszkodzony.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i prosimy o dalsze wsparcie.

Zdjęcia w tym poście zostały udostępnione za zgodą tej Rodziny.

Zrzutkę utworzono 17.04.2021 r.

Tutaj istnieje możliwość skomentowania tej wiadomości na portalu społeczniościowym Facebook.

Partnerzy