Webinar M. Rynkiewicza z Bemowskiego Towarzystwa Fotograficznego - "Tuk-tukiem z Bemowa do Kenii" - 8 grudnia 2021 r.
W dniu 8 grudnia 2021 r., w siedzibie Bemowskiego Centrum Kultury - "Dwa Jelonki" (ul. Powstańców Śląskich 44, 01-381 Warszawa), doszło do nagrania webinaru pt.: "Tuk-tukiem z Bemowa do Kenii. Przekraczanie granic wyobraźni. Socjologia obrazu i socjologia fotografii". Prowadzącym webinar był Prezes Bemowskiego Towarzystwa Fotograficznego Marian Rynkiewicz.
Zapraszamy do obejrzenia:
Link do tego filmu na YOUTUBE
Webinar można też obejrzeć na Facebooku, na profilu Bemowskiego Centrum Kultury, pod następującym linkiem:
https://www.facebook.com/Bemowskie.Centrum.Kultury/videos/229673829293630
Opis do webinaru
Kiedy słyszycie Afryka – myślcie o biedzie, dzieciach z wydętymi brzuszkami, slamsach, braku wody, skorumpowanych i bezwzględnych rządach.
Kiedy słyszycie Kenia, myślicie o safari, białych plażach nad błękitnym oceanem, przepięknej faunie i florze.
Kenia, podobnie jak cała Afryka, to mozaika kultur, religii i obyczajów. Zapewne nikt z Was, bez względu na to jak dużo czasu spędził w Afryce, nie może powiedzieć, że ją poznał. Kenia ma dwa oblicza. Jedno, z folderów podróżniczych, uwieczniane na zdjęciach z wakacji, ograniczone do terenu ekskluzywnych hoteli, parków krajobrazowych i rezerwatów. Drugie, które można poznać tylko wtedy, kiedy opuścimy bezpieczne mury hoteli i zostaniemy wśród tubylców na dłużej.
Jeśli chcecie dowiedzieć się o trudach i radościach mieszkania w wiosce plemienia Digo, posłuchać mrocznych, a czasami zabawnych historii z życia codziennego, poznać jadłospis lokalsów, porozmawiać o modzie w kenijskiej wiosce i rozrywkach, a także usłyszeć o czym rozmawiają kobiety czekając w kolejce po wodę spotkajcie się z nami.
Jeśli chcielibyście posłuchać o "true kenyan life", dowiedzieć się jak bezwzględność Afryki łączy się z jej fascynującym pięknem, jeśli chcielibyście poznać kilka ciekawych i wzruszających historii, posłuchać anegdot, odwiedzić z nami "black bazar" i kenijskie chaty, spojrzeć w oczy uśmiechniętych, spontanicznych i mimo wszystko, pogodnych mieszkańców wioski Mwabungu, zapraszamy na nasze spotkanie.
Pewnie myślicie, że nic Was nie zaskoczy, że o Afryce, czy Kenii słyszeliście już wiele... jeśli tak, tym bardziej spotkajcie się z nami i posłuchajcie, jak nam wielokrotnie brakowało wyobraźni. Dla nas podróże do Kenii są wciąż podróżami także w głąb siebie, które uczą nas pokory, empatii i dają nam wiele radości. Zapraszamy tym bardziej, bo obiecaliśmy naszym kenijskim przyjaciołom, że będziemy mówić światu o Kenii.
Polecane artykuły:
- Moje refleksje na temat pomagania w Kenii - Robert Wł. Bauer
- Pytasz: Co ja z tego mam? - przeczytaj - Magdalena Bauer
- Kilka słów na temat edukacji w Kenii... - Robert Wł. Bauer
- Rzecz o Afrykańskich Dzieciach - Agnieszka Królikowska "Sungura"
- Co zabrać do Kenii, czego nie zabierać? - Robert Wł. Bauer
- Co warto przywieźć z Kenii? - Robert Wł. Bauer
- Paczki do Kenii - Robert Wł. Bauer
- Inwestycje zrealizowane w 2020 roku dzięki środkom z 1 % podatku
Jeśli podoba Ci się to co robimy wspomóż nas drobną wpłatą:
Nie tworzymy co i raz nowych zrzutek, nasze zrzutki funkcjonują nieprzerwanie, aż od dnia ich utworzenia. Dzięki temu widać ile pieniędzy udało nam się zebrać na dany cel
Zrzutkę utworzono 12.02.2018 r. |
Zrzutkę utworzono 13.06.2020 r. |
Zrzutkę utworzono 17.04.2021 r. |