Menu

2017.07.18 - życie codzienne rodziny Mwaiga, wrzody na nogach Little Madzi - DRASTYCZNE ZDJĘCIE

2017.07.18 - życie codzienne rodziny Mwaiga, wrzody na nogach Little Madzi

Dzieci w Kenii (pewnie ogólnie w Afryce) mają problemy z wrzodami. Jest to tak powszechne, że lekarze nie zajmują się nimi prawie wcale, poza tym występują tam schorzenia dużo groźniejsze, więc na "zwykłe" wrzody szkoda im czasu. Jak to mówią: "z tego się wyrasta"!!!

Wrzody mają różne podłoże. Trzeba pamiętać, że zanim dziecko nauczy się chodzić, to raczkuje. W naszych warunkach staramy się zapewnić czystość podłogi i miejsc w których takie dziecko przebywa. W Kenii dziecko raczkuje bezpośrednio po gołej ziemi, a jak łatwo się domyśleć nie brakuje tam różnego rodzaju pasożytów, które dostają się do organizmu dziecka. Ponadto niedożywienie u dzieci powoduje, że są one bardziej podatne na "zadomowienie się" różnego rodzaju pasożytów. Wrzody mogą też występować z powodu robaków, które rozwijają się w przewodzie pokarmowym kenijskich dzieci. Mało kto i bardzo rzadko zwraca uwagę na czystość rąk małych dzieci, a dzieci, jak to dzieci, wkładają rączki do buzi. Stąd biorą się u nich robaki, a następnie wrzody.

Te wrzody u małych dzieci są dla naszej Fundacji ogromnym wyzwaniem i próbujemy z tym walczyć. Okazuje się, że zwykła betonowa podłoga, zamiast klepiska w domu, już potrafi przynieść wymierny efekt w postaci mniejszej ilości pasożytów w organizmach małych dzieci. Ponadto kupujemy plastikowe foteliki i fotele wraz ze stolikami, aby oduczyć Kenijczyków spożywania posiłków na słomianej macie położonej bezpośrednio na ziemi. To też daje bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o zdrowotność wszystkich Kenijczyków, nie tylko tych najmłodszych.

Koszt zakupu:

- plastikowego fotelika dziecięcego wynosi ok. UZUPEŁNIĆ,

- plastikowego fotela dla dorosłych wynosi ok. UZUPEŁNIĆ,

- plastikowego stolika wynosi ok. UZUPEŁNIĆ,

- plastikowej półki, która służy do przechowywania rzeczy kuchennych, wynosi ok. UZUPEŁNIĆ.

Jeśli ktoś z Was chciałby wspomóc zakup tych prostych mebli, to prosimy o jakąkolwiek wpłatę z dopiskiem "FOTELIKI" - szczegóły w zakładce WSPOMÓŻ FUNDACJĘ.

Partnerzy