Menu

Audycja w Radiu Polski.FM - 18 czerwca 2017 r.

Po zeszłotygodniomym wstępie, dziś, 18 czerwca 2017 roku, o godz. 18:00 (11:00 czasu w Chicago, USA) po raz drugi mieliśmy przyjemność być gośćmi słuchaczy Radia Polski.FM w Chicago. Tym razem spotkanie w całości poświęcone było naszej kenijskij fascynacji, narodzinom przyjaźni, oraz budowaniu więzi.

W planach, zarówno my jak i Redakcja, mieliśmy godzinne spotkanie, jednak temat rozmowy okazał się być fascynujący nie tylko dla nas (co jest oczywiste), ale również dla prowadzących, dlatego też, gdy w trakcie jednej z przerw reklamowych padła propozycja, przedłużenia rozmowy na antenie o kolejną godzinę zgodziliśmy się z nieukrywaną radością.

Chcieliśmy bardzo podziękować Redakcji oraz realizatorowi programu Piotrowi za możliwość zaprezentowania na antenie dwóch króciutkich nagrań pochodzących z naszego kenijskiego archiwum. W ten sposób nasz serdeczny przyjaciel - tata Małej Magdy - miał swój debiut radiowy. Niezwykłe i wzruszające jest to, że piosenkę o miłości śpiewaną w języku suahili przez wrażliwego, bardzo ubogiego Kenijczyka, który nie ma nawet radia, mogło usłyszeć, właśnie w radiu, tak wielu słuchaczy.

Drugim kilkunastosekundowym utworem chcieliśmy zilustrować opowieść o tym jak spontanicznie narodził się i doszedł do skutku pomysł zorganizowania w wiosce Mwabungu Festiwalu Piosenki Polskiej i Suahili, który odbył się na początku lutego 2017 roku. Dzisiaj wiemy, że był to I Festiwal. Mamy nadzieję, że następny odbędzie się zimą 2018 roku.

W trakcie audycji opowiedzieliśmy również historię Mesalimu. Do tej pory o Mesalimu nie pisaliśmy i nie mówiliśmy nigdzie i nikomu. Jeżeli chcecie się dowiedzieć co łączy Mesalimu, jej rodziców z Fryderykiem Chopinem koniecznie posłuchajcie części 2 i 3 naszej audycji.

 Część 1 
 Część 2 
 Część 3 
 Część 4 

powrót

Partnerzy